Rozmowy
Źródło: bigstock
Źródło: bigstock

Rodzina receptą na kryzys

Dlaczego obchody Narodowego Dnia Życia w 2012 r. poświęcono ekonomicznej sytuacji rodziny? Co Fundacja Narodowy Dzień Życia chce w tym roku przekazać Polakom?

Kampania społeczna, związana z obchodami Narodowego Dnia Życia, odbywa się pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. Każdego roku chcemy promować wzorce postaw i zachowań, które wzmacniają rodziny. Gospodarowanie powierzonymi nam dobrami, zarządzanie domowym budżetem to istotne wymiary ich funkcjonowania. Nikt z nas od tego nie ucieknie. Roztropnie prowadzone gospodarstwo domowe z pewnością będzie służyło rodzinie. Ponadto, według wielu ekonomistów może nas dotknąć druga fala kryzysu gospodarczego, co tym bardziej powinno zachęcać nas do namysłu nad tym, jak dbać o materialną stronę życia naszych bliskich.

Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Życia są również wprowadzeniem w tematykę Marszów dla Życia i Rodziny. Takie imprezy odbędą się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce 3 czerwca. Tego dnia Ojciec Święty spotka się z rodzinami w Mediolanie. Uczestnicy będą mówić o relacjach między życiem rodzinnym, pracą i czasem wolnym. To trzeci powód, dla którego podjęliśmy w tym roku taką tematykę.

Jak jest kondycja polskiej rodziny? Czy w dobie kryzysu, goniąc za pieniędzmi, nie zdeklasowaliśmy przypadkiem pojęcia „rodzina”?

Nie wydaje mi się. Myślę, że większość z nas doświadcza tego, że rodzina daje poczucie szczęścia. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł