Aktualności
Rodzinne uwielbienie

Rodzinne uwielbienie

Radzyńska parafia Trójcy Świętej zaprasza na rodzinny wieczór chwały. Spotkanie odbędzie się 30 maja, w Boże Ciało.

Tego dnia na wszystkich Mszach św. homilię będzie głosił ks. dr Marek Dziewiecki. Eucharystie z jego udziałem będą celebrowane o 7.00; 8.30, 9.45 (z procesją) i 17.00. – Poprosiliśmy, by ks. M. Dziewiecki w swoim słowie przybliżył rolę Eucharystii w życiu małżeństwa i rodziny. Myślę, że obecność znanego kapłana, autora wielu książek, pomoże nam jeszcze lepiej przeżywać uroczystość Bożego Ciała – zaznacza ks. kan. Krzysztof Pawelec, dziekan dekanatu radzyńskiego i proboszcz parafii Trójcy Świętej. Wieczór chwały rozpocznie się o 18.00.
– Pomysł narodził się z naszych rozmów duszpasterskich. Wspólnie zastawialiśmy się, co jeszcze możemy zaproponować wiernym, by wyjść naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom. Pierwszy wieczór chwały w Boże Ciało zorganizowaliśmy w ubiegłym roku. Frekwencja była bardzo dobra, naliczyliśmy ok. 170 dzieci, które przyszły ze swymi bliskimi. Wzięło w nim udział także dużo młodych małżeństw, co było dla nas sygnałem, aby to wszystko powtórzyć – zaznacza dziekan. Dopowiada, że spotkanie zacznie się od wspólnej modlitwy w kościele.
– Potem się rozdzielimy. Rodzice zostaną w świątyni na dalszą modlitwę i konferencję, a dzieci pod opieką wikariusza ks. Grzegorza Góraja wyjdą na zewnątrz, gdzie przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, m.in. tańce uwielbieniowe, pokaz iluzji, watę cukrową i popcorn. Oczywiście, nie zabraknie też wspólnej modlitwy. W animacji tego czasu pomogą Mateusz Zalewski i Weronika Sikora. Po ok. godzinie dzieci powrócą do rodziców i wspólnie zakończymy nasze uwielbienie. Potem będzie jeszcze agapa – wylicza proboszcz. Dopowiada, że to nie jedyne wieczory chwały w parafii.
– Spotkania o charakterze uwielbieniowym organizujemy co miesiąc. Nie mamy stałego terminu, ale zawsze odbywają się one w niedzielę, o 18.00 i cieszą się sporą popularnością. Widać, że ludzie potrzebują takiej modlitwy. Pomysłodawcą tych spotkań był ks. Jakub Wyrozębski, który pomagał nam w posłudze, gdy studiował na KUL-u. Mają one swój stały porządek. W programie zawsze są modlitwa do Ducha Świętego, konferencja, świadectwo i adoracja NS. Podczas spotkania nie brakuje także modlitwy o duchowe uzdrowienie i uwielbienia. Całe nabożeństwo trwa ok. 1,5 godziny. W dalszym ciągu odpowiada za nie ks. Jakub, którego wspomaga nasz ks. Grzegorz. W imieniu wszystkich duszpasterzy parafii Trójcy Świętej zapraszam do udziału w wieczorze w Boże Ciało, jak i w tych comiesięcznych spotkaniach. Czekamy na was – zaprasza ks. K. Pawelec.

AWAW