Aktualności
Rok akademicki rozpoczęty

Rok akademicki rozpoczęty

Rok akademicki zainaugurowali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łukowie. Ci, którzy nie zdążyli się zapisać, mogą to jeszcze zrobić.

Oferta UTW jest skierowana do osób 50+ kończących pracę zawodową, ale poszukujących nowych form aktywności intelektualnej i kontaktów z ludźmi w podobnym wieku, o zbliżonych aspiracjach i zainteresowaniach. Rekrutacja rozpoczęła się 19 września. Do tej pory na zajęcia zapisało się ponad 60 słuchaczy. Dominują kobiety, ale jest też kilku panów.

Z myślą o studentach 50+ przygotowano bardzo bogatą ofertę zajęć. Będą zajęcia artystyczne, podczas których można m.in. zgłębić tajniki haftu krzyżykowego, zrobić biżuterię. Po roku powróciła informatyka, na którą zapisało się już 11 osób. Popularnością cieszą się też zajęcia z języków obcych, gimnastyczne, taneczne, na basenie itd. Najmniejsze zainteresowanie jest na razie samoobroną. Raz w miesiącu będą odbywały się wykłady specjalistów z różnych dziedzin nauki mające na celu pogłębienie wiedzy słuchaczy.

Choć roku akademicki już się rozpoczął, łukowski UTW wciąż przyjmuje nowych studentów. Trzeba jednak pewne warunki: posiadać status emeryta lub rencisty, wypełnić deklarację słuchacza UTW – dokument można uzyskać w pokoju instruktorów Łukowskiego Ośrodka Kultury, ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 20, a także dostarczyć zdjęcia do legitymacji.

Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatora UTW Elżbiety Jaroszyńskiej pod nr. tel. 25-798-32-72 w. 2 lub 884- 888-335 oraz w pokoju nr 7 ŁOK, od 8.00 do 16.00.

MD