Aktualności
ROK pełen inwestycji

ROK pełen inwestycji

Radzyński Ośrodek Kultury z końcem 2016 roku oraz początkiem 2017 rozpoczął etap inwestycji, które lat nie mogły doczekać się realizacji.

– Z chwilą objęcia stanowiska dyrektora założyłem sobie, że zrobię wszystko, aby – na ile pozwolą środki finansowe – odbudować wizerunek firmy, także ten estetyczny – mówi dyrektor Paweł Żochowski.

Jednym z zaleceń wydanych przez sanepid jeszcze w 2012 r. była wymiana kotar, które wisiały nad sceną od ponad 30 lat. Rozpadały się w rękach, były porwane, brudne. Nie spełniały także wymogów bezpieczeństwa. – Nowe, które zostały już zamontowane, są ognioodporne i posiadają atest – wyjaśnia szef ROK. Całkowity koszt wymiany to 41,5 tys. zł. Firma, która się tym zajęła, dokonała również przeróbki całego mechanizmu, dzięki czemu scena zyskała kilka dodatkowych centymetrów.

Nowe kotary to nie jedyne zmiany w ROK. Odświeżone zostały też pomieszczenia w całym budynku. Wymieniono również drzwi do biur. – Stare nie dość, że były nieestetyczne, to narażały nas na utratę dużej ilości ciepła – podkreśla dyrektor.

Jest też szansa, że już wkrótce widzowie będą mogli oglądać spektakle, siedząc w nowych fotelach. Wniosek na ich wymianę został już złożony w resorcie kultury. – Wkład własny mamy, czekamy tylko na decyzję z ministerstwa. Trzymam kciuki, aby wszystko się udało. Jeśli otrzymamy dofinansowanie, jeszcze w tym roku wymienimy fotele, ponieważ obecne – pomimo bieżących napraw – zaczynają się poważnie psuć – tłumaczy P. Żochowski. Wcześniej dyrekcja planuje wyremontować w sali widowiskowej podłogę przez uzupełnienie i wycyklinowanie parkietu.

To jednak nie koniec inwestycji. Dyrektor P. Żochowski zdradził, że w 2018 r. Radzyń być może doczeka się tak upragnionego przez wszystkich kina. – Nie chcę na razie składać żadnych deklaracji, ale jeśli będzie taka możliwość, to zrobię wszystko, aby kino powróciło do naszego miasta – zapewnia szef ROK.

MD