Kultura
Roostersi z nadzieją na płytę

Roostersi z nadzieją na płytę

Zespół „Rooster” wziął udział w finałowej gali konkursu Make More Music, organizowanego przez Empik, która odbyła się 23 września.

Łukowska grupa wygrała głosowanie internetowe i dostała się do finału konkursu. W warszawskim klubie Stodoła zagrała obok najlepszych młodych zespołów z całego kraju. Kapela ma szanse na nagranie płyty, którą będzie można kupić w sklepach w całej Polsce.

Ponad 900 artystów

Make More Music to muzyczny konkurs Empiku, mający na celu odkrycie nowych talentów muzycznych. Projekt stworzony został po to by wypromować, a przede wszystkim wyłowić z pośród rzeszy nieznanych zespołów, nową, oryginalną, artystyczną jakość. Nagrodą w konkursie jest kontrakt z wytwórnią Sony Music Polska na nagranie płyty, która ma ukazać się na wiosnę 2012 r. Ponadto utwory wszystkich finalistów znajdą się na nowej edycji jednej ze składanek  wytwórni.

Zespół „Rooster” znalazł się wśród ponad 900 artystów, którzy zgłosili się do konkursu. Pierwszy etap odbywał się za pośrednictwem Facebooka. Tam można było zobaczyć wszystkie nadesłane nagrania. Internauci wybrali pięć zespołów. Łukowska kapela zdobyła najwięcej głosów za piosenkę „Gniew”, która ma pojawić się na pierwszym singlu grupy.

Koncert w Stodole

Finałowy koncert odbył się w warszawskim klubie Stodoła. Dziesięciu laureatów zaprezentowała po dwa utwory na żywo, które następnie oceniła komisja sędziowska w składzie: Magda Jethon (szefowa radiowej Trójki), Piotr Metz (dziennikarz muzyczny, redaktor naczelny „Machiny”) oraz Piotr Rogucki (muzyk).

Kapela z Łukowa podczas swojego występu zagrała dwie piosenki: „III” oraz „Gniew”. – Pomimo mniej i bardziej przychylnych wypowiedzi jury jesteśmy dobrej myśli. Konkurencja jest bardzo silna, każdemu z tych zespołów należy się wygrana – mówi Tomek „Komar” Komorowski, gitarzysta „Rooster”. – W konkursie brało udział kilkaset kapel, więc sam udział w nagraniu finałowym jest dla nas sukcesem. Jeśli nie uda nam się wygrać, to zmarnujemy okazję na nagranie płyty. Taka szansa może się już nie powtórzyć. Dlatego dziękujemy za każdy głos i liczymy na więcej – dodaje Łukasz „Lakers” Zakrzewski, basista zespołu.

Spośród finałowej dziesiątki internauci wybiorą najlepszy występ, który wygra konkurs. Głosować można do 30 września na profilu Make More Music na portalu Facebook.

Bartosz Leśkiewicz