Aktualności
Rowerem na Jasną Górę

Rowerem na Jasną Górę

14 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę - informuje jej koordynator ks. kan. dr Jerzy Grochowski, proboszcz parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Uścimowie.

Tego dnia miłośnicy dwóch kółek przejadą wspólnie z katedry częstochowskiej al. Najświętszej Maryi Panny i spotkają się na błoniach przed murami klasztoru. Następnie uczestniczyć będą w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez przedstawiciela Konferencji Episkopatu Polski. Będzie to już 13 edycja pielgrzymki; co roku uczestniczy w niej ok. 1 tys. rowerzystów.

– Chcemy, by tego dnia nas, rowerzystów, u stóp Matki Bożej było znacznie więcej! – zaznacza ks. J. Grochowski, zachęcając miłośników dwóch kółek do uczestnictwa. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.rowerowa.pielgrzymujemy.pl, jak też na facebookowym profilu OPR; informacji można zasięgnąć również, pisząc na adres: kancelariaopl@gmail.com.

Togorocznemu spotkaniu rowerzystów w Częstochowie towarzyszy hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2,4). Ci z pielgrzymów, którzy do Częstochowy dotrą już w piątek 13 lipca, zaproszeni są do udziału w spotkaniu formacyjnym o 19.30, a następnie w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Program spotkania sobotniego przedstawia się następująco: 9.00 – zawiązanie wspólnoty i nabożeństwo w bazylice archikatedralna Świętej Rodziny; 10.00 – wspólne zdjęcie i przejazd al. NMP; 11.00 – przywitanie pielgrzymów; 11.30 – Msza św.; 13.00 – przejście pielgrzymów przed obraz Matki Bożej. 

LA