Aktualności
Rowerem wokół powiatu

Rowerem wokół powiatu

26 sierpnia odbędzie się wyścig kolarski wokół powiatu siedleckiego „Twarda Skóra”. Rywalizacja przyciąga zarówno doświadczonych kolarzy, jak i entuzjastów tej dyscypliny sportu.

Na uczestników czekają dwie trasy: o długości 212 km (główny dystans) i 109 km – tzw. mała „Twarda Skóra”. Ambasadorem tegorocznego wyścigu jest Mikołaj Pytla znany jako Król Rowerów, zaś gościem specjalnym – podobnie jak w ubiegłym roku – Cezary Zamana, mistrz Polski z 1999 r. i zwycięzca Tour de Pologne z 2003 r.

Wyścigowi towarzyszyć ma impreza plenerowa w Zbuczynie. Od 14.00 na skwerze 600-lecia na uczestników i kibiców czekać będzie tzw. Miasteczko Ekonomii Społecznej – inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, zaś na dzieci – m.in. strefa animacji i ruchu na świeżym powietrzu. Zagra Kapela Zbudzka, a o 19.00 – Cezary Makiewicz. Zwieńczeniem sobotnich atrakcji mają być warsztaty tańca i potańcówka.

Zapisy na stronie www.twardaskora.pl. Organizatorem wyścigu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej we współpracy z gminami powiatu siedleckiego. Gospodarzem tegorocznej edycji jest gmina Zbuczyn.

Zachęcamy do udziału!

AW