Źródło: ARCHIWUM

Rozbili poznaniaków

Siedlecka Pogoń bez problemu pokonała Posnanię Poznań.

Rugbiści siedleckiej Pogoni, jak przystało na aktualnych wicemistrzów Polski, bez większych problemów pokonali Posnanię Poznań aż 47:14. Podopieczni nowego trenera Andrzeja Kozaka dyktowali warunki gry od pierwszej do 80 min, nie dając szans rywalom na nawiązanie wyrównanej walki. Siedlczanie już od początki meczu siedli na rywali i do przerwy prowadzili 21:0.

Po zmianie stron gościom udało się przeprowadzić kilka akcji ofensywnych, z których dwie zakończyły się przyłożeniami i podwyższeniami. Riposta gospodarzy była niemal natychmiastowa i zaowocowała zdobyciem w drugiej połowie 26 pkt. Pogoń na początku sezonu zaprezentowała dobrą formę, co cieszy przed kolejnymi meczami. Należy jednak zauważyć, że goście ustępowali gospodarzom pod każdym względem i tak naprawdę trudno ocenić w pełni aktualną dyspozycję wicemistrzów Polski.

Ekstraliga

I kolejka

MKS Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 47:14 (21:0). Punkty: Psuj 10, Rajewski 9, Lament 8, Gołąb 5, Kryszczuk 5, Smoliński 5, karne przyłożenie 5 – Gruszczyński 10, Gdula 4.

Pogoń: Krasuski (47 Krupa), Chróściel (71 Łódzki), Mróz (58 Wójtowicz), Dybowski (60 Purzycki), Smoliński, Kargol, Kryszczuk (41 Biernacki), Mirosz, Bobruk (71 Szupłak), Gołąb, Lament (64 Biernacki), Hlynka, Psuj, Nasiłowski (41 Rajewski), Węzka. Trener: Kozak.