Rozbili wicelidera

W meczu na szczycie I rundy rozgrywek radzyńska Alfa pokonała w Zamościu pretendujący do I lokaty zespół zamojskiego Trefla aż 9:1.

W rzeczywistości tak jednak nie było, bowiem poszczególne gry charakteryzowały się wyrównanym przebiegiem, a sety kończyły się wygranymi na przewagę. Dzięki temu zwycięstwu Alfa może już świętować mistrzostwo I rundy rozgrywek, będąc jednocześnie najpoważniejszym kandydatem do końcowego triumfu w grupie południowej I ligi. Podczas meczu miała miejsce ciekawa sytuacja. Otóż w grze deblowej w trzecim secie, przy stanie pojedynku 1:1, zawodnikom Alfy – Xu/M. Wierzchowski – sędzia przyznał punkt na 3:7. Protestowali zawodnicy Trefa, a poparli ich też zawodnicy Alfy. Sędzia nie zmienił jednak decyzji. W tej sytuacji Xu specjalnie zepsuł serw i debel Trefla objął prowadzenie 8:3. Całą grę wygrali jednak zawodnicy z Radzynia.

I liga mężczyzn, gr. południowa

8 kolejka

Trefl Zamość – Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 1:9

Punkty dla Alfy: Woś 2, Xu 2, Czerniawski 2, M. Wierzchowski 1, Woś/Czerniawski 1, Xu/M. Wierzchowski 1. Trener: D. Wierzchowski.

Pozostałe wyniki: Kolping Jarosław – GUKS Gorzkowice 7:3, Krotosz Krotoszyn – Polsport Bielsko-Biała 9:1, UKS Edbar Asko 23 Lublin – KSTS Krosno 8:2, Odra Roeben Głoska – AZS AE Wrocław 10:0.