Kultura
Źródło: AWAS
Źródło: AWAS

Rozgrzali serca, rozśpiewali widownię

Ponad 10 tys. zł zebranych zostało podczas Mikołajkowego Koncertu Charytatywnego w Radzyniu Podlaskim, w którym wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Jerzy Połomski oraz Dawid Podsiadło. Zysk z koncertu został przekazany na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom”.

Już na kilka dni przed koncertem zorganizowanym przez Fundację Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” oraz agencję Apella S.A. bilety były wyprzedane – to znak, że wykonawcy przypadli do gustu radzynianom. W mikołajkowy wieczór, choć kilka godzin wcześniej do Radzynia dotarł huragan Ksawery i w mieście szalała śnieżyca, hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wypełniła się po brzegi. I widzowie się nie zawiedli – atmosfera koncertu rozgrzała serca.

Mikołaj jest z Radzynia

Najpierw z godzinnym koncertem wystąpił Jerzy Połomski – legenda polskiej estrady. Można dodać: nie tylko legenda, ale i dżentelmen. Piosenkarz oczarował publiczność zarówno wykonaniem swych przebojów, jak również kulturą, poczuciem humoru, wspaniałym bezpośrednim kontaktem z – olbrzymią przecież – widownią. Piosenkarz przypomniał swe największe przeboje, które rozkołysały i rozśpiewały widownię. Było jak w piosence „Cała sala śpiewa z nami”, która stanowiła zwieńczenie występu.

Po występie J. Połomskiego odbyło się przekazanie dochodu z koncertu w wysokości blisko 10,5 tys. zł – Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom”. Czek na ręce dyrektor Doroty Bieleckiej przekazał honorowy patron koncertu senator RP Grzegorz Bierecki. – Cieszę się, że jest nas tu dziś tylu. Św. Mikołaj jest z Radzynia… Czuję się zaszczycony, że w imieniu Państwa mogę ten czek przekazać – mówił senator.

– Cieszymy się, że to nasza placówka została wybrana, czujemy się wyróżnieni. Te pieniądze pozwolą nam zrealizować marzenia naszych podopiecznych – odpowiedziała pani dyrektor.

Dawid na mikołajki

W drugiej części koncertu wystąpił Dawid Podsiadło – wschodząca gwiazda polskiej estrady muzycznej. Młody, zaledwie 20-letni wokalista karierę muzyczną rozpoczął w programie X Faktor, którego został laureatem. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happiness” została sprzedana w ciągu trzech dni i zdobyła podwójną platynę, singiel „Trójkąty i kwadraty” ma ponad 5 mln odsłon na YouTube”. Wykonawca jest kandydatem do tegorocznej edycji Paszportów Polityki w dziedzinie muzyki popularnej. Nastolatki, które obległy scenę, okrzyknęły piosenkarza najlepszym prezentem mikołajkowym.

Anna Wasak