Sport
Różne nastroje

Różne nastroje

Zmienność nastrojów towarzyszyła występom naszych zespół w ostatnich dwóch kolejkach.

Ósemka – Pekpol 3:0

Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando gospodarzy. Dobry odbiór (Kołodziej), skuteczne zagrywki (Jesień), dobrze kończone ataki (Hachuła, Krzaczek) – te elementy sprawiły, że na trybunach panowała euforia. Siedlecka publiczność co chwilę żywiołowo reagowała, wyrażając uznanie dla swoich pupili. Na początku trzeciego seta przyjezdni próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale wobec bardzo słabej dyspozycji tego dnia nie byli w stanie zagrozić Ósemce.

Lechia – Wilga 0:3

Garwolinianie byli zdecydowanie lepsi od beniaminka. Przewaga zespołu gości coraz bardziej zaznaczała się w trakcie trwania meczu. Zespół gości górował nad Lechią pod każdym względem siatkarskiego rzemiosła.

AZS II – Ósemka 3:1

Tradycji stało się zadość. Ósemce zawsze źle szło w spotkaniach w Olsztynie z rezerwami AZS-u, i tak było teraz. Pozbawiony przyjmującego, kontuzjowanego Piotra Łęgowskiego, zespół z Siedlec nie był w stanie zapełnić dziury. Brak realizacji tego elementu wyraźnie wpłynął na poczynania siedlczan, którzy nie byli w stanie oprzeć się mądrze grającym siatkarzom z Olsztyna.

Wilga – AS Białołęka 3:2

Przeciwko garwolinianom zagrał zdecydowanie lepiej dysponowany team ze stolicy. Dzięki świetnej zagrywce pierwszego seta goście wygrali do 15 i dopiero pełna mobilizacja gospodarzy pozwoliła im w kolejnych setach grać zdecydowanie skuteczniej. Ostateczny wynik był jednak sprawą otwartą do ostatnich piłek w meczu.

Andrzej Materski