Sport
Źródło: M
Źródło: M

Różne oblicza

Siedlecka Pogoń pokazała w minionych dwóch kolejkach dwa odmienne oblicza. W Nowym Dworze Mazowieckim po słabym występie uległa ostatniemu w tabeli Świtowi 0:1, a w Siedlcach po dobrym meczu zremisowała 2:2 z liderem z Płocka.

Piłkarze z Siedlec w minionych dwóch kolejkach pokazali dwa różne oblicza. Najpierw zanotowali przeciętny występ w Nowym Dworze, zakończony porażką ze Świtem, potem pokazali się z dobrej strony w zremisowanym meczu z Wisłą Płock. W spotkaniu ze Świtem Pogoń mimo słabszej gry była lepszym zespołem, lecz nie potrafiła tego udokumentować bramkami. Goście stworzyli sobie kilka okazji bramkowych głównie za sprawą Adama Czerkasa i Krystiana Wójcika (trafił w poprzeczkę). Niestety, wyraźnie zabrakło skuteczności. Z kolei w meczu z Wisłą Płock zobaczyliśmy zgoła inną Pogoń. Siedlczanie grali agresywnie, zdecydowanie i starali się atakować mimo, że od 30 min po czerwonej kartce Roberta Kwiatkowskiego musieli grać w dziesięciu. Gospodarze swoją dobrą grę na początku spotkania potwierdzili dwiema bramkami zdobytymi przez Adama Czerkasa, który trafił po rzucie rożnym i z rzutu karnego podyktowanego za faul na Rafale Koścu. Wisła wyrównała po przerwie w ciągu 2 min. Strata dwóch goli nie załamała siedlczan, którzy główne za sprawą Krystiana Wójcika stworzyli dwie okazje bramkowe (w tym z rzutu wolnego). Swoją szanse na gola mieli też płocczanie po strzałach Krzysztofa Janusa i Tomasza Grudnia.


MOIM ZDANIEM

Adam Czerkas – piłkarz Pogoni Siedlce

Zapewne przed meczem remis wzięlibyśmy w ciemno. W trakcie spotkania prowadziliśmy już 2:0 i pojawiła się szansa na końcową wygraną. Nawet czerwona kartka Roberta Kwiatkowskiego nie musiała nam w tym przeszkodzić. Osobiście mam dodatkowe powody do zadowolenia, bowiem po raz pierwszy w rundzie wiosennej zdobyłem bramki. Po pierwszych 45 min musiałem opuścić boisko ze względu na kontuzję. Na ile jest to groźny uraz przekonam się po badaniach.


II liga wschodnia

28 kolejka

Świt Nowy Dwór Maz. – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0). Bramka: Sosnowski 77

Pogoń: Kozaczyński 6 – Kwiatkowski 5, Nowak 6, Urbański 6, Guzek 5 (81 Starek), Dzienis 5, Rodak 5, Stromecki 5 (83 Kaszubowski), Wójcik 7 (80 Lach), Kosiec 5, Czerkas 7 (74 Ekwueme). Trener: Szczechowicz.

Pozostałe wyniki: Wigry Suwałki – Concordia Elbląg 3:0, Radomiak Radom – Wisła Puławy 0:0, Znicz Pruszków – Pelikan Łowicz 1:3, Unia Tarnów – Stal Rzeszów 1:1, Garbarnia Kraków – Olimpia Elblag 1:0, Siarka Tarnobrzeg – Puszcza Niepołomice 2:3, Resovia Rzeszów – Motor Lublin 2:2, Wisła Płock – Stal Stalowa Wola 2:0


29 kolejka

Pogoń Siedlce – Wisła Płock 2:2 (2:0). Bramki: Czerkas 15, 28 (k) – Sekulski 52, Grudzień 53

Pogoń: Kozaczyński 7 – Robert Kwiatkowski 5, Nowak 7, Augustyniak 5, Guzek 6 (80 Agu), Dzienis 6, Rodak 6, Stromecki 5 (57 Dołubizna 4), Wójcik 7, Kosiec 7, Czerkas 7 (46 Ekwueme 3). Trener: Szczechowicz.

Pozostałe wyniki: Świt – Wigry 0:0, Stal S.W. – Resovia 0:1, Motor – Siarka 2:0, Puszcza – Garbarnia 2:2, Olimpia – Unia 1:1, Stal Rz. – Znicz 0:1, Pelikan – Radomiak 0:2, Wisła Puł. – Concordia 1:0

Andrzej Materski