Kultura

Rozśpiewana jesień życia

Zabawy, tańce, śpiewy… w naszym wieku już wszystko można - tak do wspólnego świętowania zachęcała seniorów Łucja Pamulska, przewodnicząca oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

28 października we Włodawskim Domu Kultury spotkali się seniorzy, aby wspólnie pośpiewać, powspominać i przy muzyce spędzić czas. Celem Seniorskiej Jesiennej Ballady jest zapobieganie izolacji osób starszych oraz budowanie więzi międzypokoleniowej. Była to już siódma edycja wydarzenia, które jest inicjatywą dawnej przewodniczącej oddziału rejonowego PZERiI śp. Ireny Rutkowskiej. Jej następczyni Ł. Pamulska dołożyła starań, aby ta cykliczna impreza nosiła imię pani Ireny.

W sobotni wieczór zarówno pomysłodawczyni, jak osoby należące do wniosku, które odeszły do wieczności, zostały uczczone minutą ciszy.

Następnie odśpiewano został hymn seniorów rozpoczynający się od słów: „Kochajmy się, dopóki jeszcze można, kochajmy się, dopóki czas nam sprzyja, seniorzy kochajmy się, bo takie chwile już nie wrócą, a jeśli nawet kiedyś wrócą, to tylko we śnie”. ...

JS

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł