Region
Źródło: AW
Źródło: AW

Rozwój Podlasia i nie tylko

11 grudnia miasto odwiedził Jarosław Kaczyński - były premier oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie pobytu wziął udział w konferencji prasowej, a także spotkał się z mieszkańcami.

Podczas wizyty poruszone zostały problemy dotyczące naszego regionu, jak i całego kraju. 
J. Kaczyński mówił m.in. o sposobach rozwoju wschodniej części Polski (budownictwo drogowe, zwiększone środki pieniężne z UE, oddzielny program rozwoju dla tych ziem, wykorzystanie obecnego tu potencjału i zagospodarowanie bialskiego lotniska), ogromnej potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości oraz zagrożeniach płynących z wprowadzenia waluty europejskiej. Dziennikarze byli zainteresowani opinią prezesa PiS-u na temat współpracy (a raczej jej braku) między jego partią a Platformą Obywatelską, jak również trudnościami wynikłymi z przynależności Polski do Unii Europejskiej. Interesowało ich także zapowiadane odtajnienie dokumentów, relacje między premierem i prezydentem oraz możliwość współpracy Polski z krajami Europy Wschodniej.

W trakcie spotkania z bialczanami w auli AWF-u J. Kaczyński odpowiadał na pytania mieszkańców, których bulwersowały niesprawiedliwe wyroki sądów, sprawa przyjęcia lub odrzucenia pakietu klimatycznego, narzucana poprawność polityczna, kryzys gospodarczy
i reformowanie oświaty.

Frekwencja na spotkaniu pokazała, że ludzie z Podlasia uważnie śledzą wydarzenia w Polsce i nie jest im obojętna sytuacja, jaka panuje w kraju.

Agnieszka Wawryniuk