Aktualności
Ruszą, by nieść miłosierdzie

Ruszą, by nieść miłosierdzie

23 kwietnia w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa odbędzie się spotkanie formacyjno-szkoleniowe z udziałem proboszczów i koordynatorów dzieł charytatywnych wszystkich parafii diecezji.

Rozpoczęcie szkolenia przewidziano na 10.00. Po przywitaniu uczestników spotkania przez bp. Kazimierza Gurdę, głos zabierze ks. Marek Bieńkowski. Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej wygłosi konferencję pt. „Caritas nie jest dla Kościoła rodzajem opieki społecznej”. Na 11.00 przewidziano wykład Małgorzaty Dyńki, diecezjalnego koordynatora dzieł miłosierdzia („Bądźmy miłosierni – czynem, słowem i modlitwą”). O 12.00 uczestnicy spotkania odmówią „Anioł Pański”. O 12.45 rozpocznie się szkolenie pt. „Narzędzia Caritas dla potrzeb parafii” poprowadzone przez Ilonę Trojnar, kierownika biura zarządu diecezjalnej Caritas. O 13.20 nastąpi wręczenie koordynatorom certyfikatów. Zwieńczeniem spotkania będzie dzielenie się doświadczeniami i owocami podjętej w parafiach pracy oraz wspólna modlitwa.

W bieżącym roku planowane są również wewnętrzne spotkania w poszczególnych grupach dekanatów mające na celu dotarcie do wszystkich parafii diecezji.

WA