Aktualności
Rusza kolejna duża budowa

Rusza kolejna duża budowa

W Lipówkach na ul. Zaszosie oraz nowo powstałych ulicach wybudowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna. Samorząd podpisał w tej sprawie umowę i wkrótce rusza prace.

– Zadanie będzie realizowane dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu. Otrzymaliśmy na ten cel ponad 5,3 mln zł. Wartość inwestycji z przetargu to ponad 6,4 mln zł – informuje burmistrz Pilawy Albina Łubian, podkreślając, iż mieszkańcy tamtych terenów długo czekają na budowę sieci kanalizacyjnej, której nie można było uzgodnić ze względu na budowę krajowej „siedemnastki”.

Prace, które wkrótce się rozpoczną, potrwają do końca października 2023 r. W ramach zadania powstanie 2,5 tys. m b. sieci wodociągowej, prawie 8 tys. m b. kanalizacyjnej, w tym się kanalizacji grawitacyjnej i ciśnieniowej.

W mieście i gminie Pilawa w tym roku realizowanych jest kilka dużych inwestycji kubaturowych i wiele mniejszych. Ich wartość to blisko 40 mln zł. Tak duży zakres robót jest możliwy dzięki dofinansowaniu środkami pozabudżetowymi i udziałowi własnemu w realizację tych zadań.

Waldemar Jaroń