Aktualności
Rusza nabór

Rusza nabór

Osoby odpowiedzialne za posługę muzyczną w diecezji oraz chcące rozwijać się w tym kierunku mogą skorzystać z oferty Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej

We wtorek 5 września, od 9.00, w Siedlcach przy ul. Sokołowskiej 124 (podziemia kościoła św. Józefa – sale dydaktyczne studium) odbędą się spotkania rekrutacyjne dla osób zainteresowanych nauką muzyki kościelnej. Indywidualne przesłuchania wstępne rozpoczną się o 10.00. Ten etap ma na celu sprawdzenie predyspozycji muzycznych: słuchu muzycznego, poczucia rytmu oraz pamięci muzycznej. Niezależnie od wcześniejszych doświadczeń muzycznych oraz odbytej edukacji – kandydaci podczas spotkania rekrutacyjnego dowiadują się o systemie nauczania oraz o ofercie edukacyjnej DSMK, które od ponad 50 lat prowadzi kształcenie podstawowe, a także kursy dla organistów, kantorów, psałterzystów i dyrygentów zespołów wokalnych.

– Zapraszamy do podjęcia nauki, do rozwijania muzycznych zdolności i ukierunkowania ich na muzykę liturgiczną: w parafiach dobrzy muzycy są bardzo potrzebni! – podkreśla dr hab. Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, dyrektor DSMK. Więcej informacji na stronie www.muzyka-diecezjasiedlce.pl oraz pod nr. tel. 603-683-952.

JAG