Aktualności
Rusza nabór do programów stypendialnych

Rusza nabór do programów stypendialnych

„Skrzydła” i „Dwa Talenty” - to programy stypendialne dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, które realizuje Caritas Diecezji Siedleckiej.

Aktualnie prowadzony jest nabór na edycję 2023/2024. Wnioski można składać do 5 grudnia. Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży z diecezji siedleckiej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej. Program „Skrzydła” zrefunduje koszty zakupu niezbędnych pomocy naukowych, opłat związanych z dojazdami do szkoły, pobytem w internacie czy udziałem w wycieczkach szkolnych. Program „Dwa Talenty” umożliwia dofinansowania kursów, szkoleń i warsztatów oraz zakup instrumentów muzycznych czy profesjonalnych pomocy dydaktycznych służących rozwojowi pasji dzieci.

– Aby zgłosić dziecko do wybranego programu należy pobrać ze strony internetowej Caritas Diecezjalnej wybrany wniosek. Po wypełnieniu należy złożyć go w siedzibie naszej organizacji przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach, w pokoju nr 205 lub przesłać na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce – mówi Marta Próchnicka, diecezjalny koordynator funduszy stypendialnych. Wnioski dostępne są na stronie Siedlce.caritas.pl. szczegółowych informacji udziela M. Próchnicka – email: skrzydla.siedlce@caritas.pl, tel. 504-429-423.

AN