Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Ruszają Kilometry Dobra

Już po raz trzeci Caritas Diecezji Siedleckiej bierze udział w międzynarodowej kampanii dobroczynnej pn. Kilometry Dobra. Zainaugurowana 1 marca akcja potrwa do 4 czerwca.

Inicjatywa polega na zbiórce pieniędzy na różne cele, wybrane przez włączające się w nią organizacje partnerskie. W diecezji siedleckiej zgromadzone środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Caritas z tej okazji przeprowadza specjalny konkurs dla szkół z atrakcyjnymi nagrodami. Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna - jedyna, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata.

Swoim zasięgiem objęła już takie kraje, jak: Azerbejdżan, Czechy, Grecja, Irlandia, Niemcy, Nowa Zelandia, Ukraina. Przez trzy miesiące imnstytucje pozyskują pieniądze na cele społeczne, sport, kulturę, edukację, środowisko, Kościół. Czynią to wszelkimi dostępnymi metodami, tj. poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty itp.

Razem łatwiej

W tytule mamy dwa słowa – klucze: „dobro”, ponieważ środki zbierane są na pomoc potrzebującym, i „kilometry”, które odzwierciedlają długość ciągów złotówek, jakie powstaną po ułożeniu ich obok siebie. Jak widać, dobro można zmierzyć. Dodatkową atrakcją jest próba pobicia rekordu Guinnessa. Obecny należy do austriackiej organizacji BRG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 r. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł