Rutyna górą

Rutyna górą

Pogoń przegrała w Siedlcach z Arką Gdynia pierwszy mecz półfinałowy play-off o miejsca 1-4 w Ekstralidze rugby.

Konfrontacja faworyzowanej Arki z Pogonią w Siedlcach optycznie wyglądała na równe spotkanie. W rzeczywistości gdynianie okazali się jednak skuteczniejsi i różnicą 16 punktów pokonali gospodarzy. Arka przewyższała siedlczan większym doświadczeniem i ograniem oraz była w stanie przeprowadzić skuteczne szarże, które zadecydowały o jej zwycięstwie. Prowadzenie dziesięcioma punktami goście uzyskali na początku pierwszej połowy. Pogoń jednak nie zrezygnowała, zepchnęła Arkę do defensywy i zdobyła 12 punktów (przyłożenia Macieja Panasiuk i Dawida Lorentowicza oraz podwyższenie Roberta Pawelca). Tuż przed przerwą zespół z Gdyni zdołał zdobyć 3 pkt z rzutu karnego i prowadził 13:12. Po zmianie stron siedlczanie znów ruszyli do ataku, a 3 pkt z karnego zdobył Lorentowicz. Pogoń objęła więc prowadzenie 15:13. Od tego momentu goście ruszyli do odrabiania strat i zaczęli punktować, co dało rezultat 26:15 dla Arki. Pogoń w końcówce meczu była blisko zdobycia przyłożenia – niestety nie udało się, z kolei gdynianie potrafili to uczynić i wygrali ostatecznie 31:15. Arka za cztery przyłożenia dostała punkt bonusowy. 8 czerwca rewanż w Gdyni – zwycięzca dwumeczu zagra w o mistrzostwo Polski, przegrany o brązowy medal.

Pogoń Awenta Siedlce – Arka Gdynia 15:31 (12:13)

Punkty: Lorentowicz 8, Panasiuk 5, Pawelec 2 – Banaszek 11, Sirocki 10, Grabowski 5, Szostek 5.

Pogoń: Wierzejski (55 Markowski), Biernacki (47 Mróz), Chróściel, Dybowski, Antoszczuk, Kargol, Panasiuk, Mirosz, Plichta (56 Stelęgowski), Lorentowicz, Gołąb, Pawelec, Psuj, Biernacki (68 Lotek), Lament. Trener: Więciorek.