Sport
Źródło: xSB
Źródło: xSB

Rywalizowali

W ramach obchodów Dni Papieskich, w sobotę, 15 października, odbył się IV Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej szkół gimnazjalnych i średnich.

Sportową rywalizację w czterech kategoriach przeprowadzono na obiektach Gimnazjum nr 4. Otwarcia imprezy dokonała wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka. W poszczególnych konkurencjach wzięło udział ok. 200 osób z 19 drużyn parafii diecezji siedleckiej (z Siedlec – parafia katedralna oraz par. Bożego Ciała; par. w Okrzei; par. w Żelechowie, par. pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim; par. w Mordach; par. w Dąbiu i par. w Kotuniu).

W klasyfikacji generalnej drużyn zwyciężyła parafia w Okrzei. Tuż po niej uplasowały się siedleckie parafie: Boże Ciało i katedra. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale i dyplomy, zaś uczestnicy pamiątkowe nagrody rzeczowe, które wręczał proboszcz parafii Bożego Ciała ks. kan. Stanisław Wojteczuk.

Zwieńczeniem imprezy stał się mecz pomiędzy reprezentacją księży diecezji siedleckiej a najlepszą drużyną turnieju w kategorii szkół średnich, tj. zawodnikami z Okrzei, oraz pokaz sztuk walki taekwon-do. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera zdrowej rywalizacji sportowej oraz pamięć w modlitwie o bł. Janie Pawle II. Był to również dobry czas na przybliżenie młodzieży do wartości duchowych połączonych z opieką kapłana oraz możliwość kontaktu z młodzieżą z terenu miasta Siedlce i diecezji siedleckiej.

Szczególne podziękowania kierujemy do kapłanów oraz opiekunów, którzy przybyli na turniej, a także dyrekcji PG 4 w Siedlcach za udostępnienie obiektów sportowych.

Organizatorem Turnieju był Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy „Barka” Siedlce oraz KSM Przy Parafii Bożego Ciała w Siedlcach, przy współpracy Urzędu Miasta w Siedlcach. Szczegółowe informacje i galeria zdjęć znajduje się na stronie www.barkasiedlce.ugu.pl.

ks. dr Sławomir Bylina

(xaa)