Aktualności
Są pieniądze na SOR

Są pieniądze na SOR

Prawie 15 mln zł otrzymał powiat radzyński na przebudowę SOR-u w szpitalu powiatowym.

W uroczystości, która odbyła się28 września przed budynkiem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim, wzięli udział parlamentarzyści, związani z regionem samorządowcy oraz pracownicy szpitala. Dyrektor placówki Robert Lis zaznaczył, że 14,9 mln zł to kwota, za którą będzie można podnieś jakość i dostępność świadczonych usług. 

– Mieliśmy kiedyś marzenie, wydawałoby się lekko nierealne czy może nawet zbyt śmiałe jak na nasze możliwości. Tymczasem okazało się namacalne. Dzisiaj jesteśmy beneficjentem projektu, który dokona modernizacji naszego SOR-u. Dzięki tym środkom mieszkańcy otrzymają bezpieczny i nowoczesny oddział, a personel – nowe warunki pracy – podkreślił R. Lis.

Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup rentgena. W nowej części szpitala już przygotowano specjalną pracownię do tego celu. Powstaną również izba przyjęć planowanych i nowa sala operacyjna. To tylko niektóre zmiany, jakie zaplanowano. 

Senator Grzegorz Bierecki zauważył, że jeszcze nigdy do radzyńskiego szpitala nie trafiły środki w takiej wysokości. – Ta kwota stanowi niemal trzy czwarte dotacji, jaką miasto otrzymało na renowację pałacu Potockich. Cieszę się, iż dzięki tej kwocie placówka umocni swoją pozycje w regionie – powiedział.

P.o. zastępca dyrektora ds. medycznych radzyńskiego szpitala Robert Węgłowski przyznał, iż z SOR-u korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu radzyńskiego, ale także okolicznych. Przypomniał również, że to jedyny taki oddział, który będzie zlokalizowany przy drodze ekspresowej Via Carpatia. – Jego przebudowa, dobudowa sali operacyjnej i zmiany w obsłudze pacjentów to w tej sytuacji bardzo ważna sprawa – zaznaczył.

Modernizacja SOR-u potrwa około dwóch lat.

DY