Źródło: Przemysław Grunwald

Są w pófinale

Zespół koszykarzy SKK Siedlce w wyniku dwumeczu z Klimartem Juvenia BIałystok awansował do półfinałów baraży o wejście do II ligi. Ekipa trenera Tomasza Araszkiewicza 2-krotnie pokonała najlepszy zespół województwa podlaskiego.

Najpierw w Siedlcach 5 punktami, później w rewanżu w Białymstoku aż 23. W pierwszym spotkaniu gospodarze wygrali dzięki bardzo dobrej grze w III kwarcie. Do przerwy ulegali 2 punktami, ale po niej przeszli samych siebie, zwyciężając 27:13, i to dało im przepustkę do wygrania w całym meczu. – W rewanżu wygraliśmy już na rozgrzewce – powiedział trener Araszkiwicz. – Doskonale się rozgrzaliśmy, w zespole widać było koncentrację i chęć wygrania. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, nie dopuszczając gospodarzy do pozycji rzutowych. Natomiast w ofensywie zaprezentowaliśmy skuteczność gry i rzutów osobistych – dodał szkoleniowiec.