Aktualności
Serce na dłoni

Serce na dłoni

Joanna Woszczyńska, choreograf i założyciel Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, po raz czwarty organizuje akcję „Serce na dłoni”. Jej cel to pomoc pacjentom przebywającym w siedleckich szpitalach.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym odzewem ze strony mieszkańców. J. Woszczyńska ma nadzieję, że tym razem będzie podobnie. – Ludzi w szpitalach ciągle przybywa, zmieniają się, są przywożeni z różnych stron kraju. Nasze poprzednie pakiety zostały już wykorzystane – podkreśla.

Akcję zaplanowano w dniach 20-22 kwietnia. Jej adresatami będą pracownicy i pacjenci siedleckich szpitali.

– Po raz czwarty jesteśmy pełni wiary, że razem możemy góry przenosić i spowodować, by człowiek leżący w szpitalu, z dala od rodziny, mógł godnie przeżyć ten trudny czas. Zachęcamy do napisania kilku słów ku pokrzepieniu serc …to takie ważne i dołączenia ich do pakietów lub przyniesionych rzeczy – mówi J. Woszczyńska.

Zbiórka odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Pułaskiego 7 – Akademia Sztuk Piękna 7. Rzeczy – wyłącznie nowe – można przynosić w godzinach 10.00-17.00. Organizatorzy proszą o wszystko co potrzebne do tzw. pakietu pacjenta, czyli środki do higieny osobistej – płyny do mycia ciała, mydła w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, kremy do rąk, chusteczki nawilżające dla dzieci, ręczniki bawełniane, ubrania – skarpety bawełniane, damska i męska bielizna bawełniana, piżamy (damskie, męskie), podkoszulki bawełniane, koce, kapcie, pampersy, pieluchomajtki – do hospicjum, kawa, herbata – dla tych, co muszą wytrzymać w ciężkich warunkach na nogach.

– Wszystko zostanie pogrupowane, popakowane i przewiezione do szpitali. Zachęcamy do udziału w tej akcji przedszkola, szkoły, zakłady pracy. Pamiętajmy: pomagając innym, pomagamy sobie – zaznacza J. Woszczyńska.

MD