Aktualności
Siedlce dla Jezusa

Siedlce dla Jezusa

Już 16 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, odbędzie się nabożeństwo uwielbienia Boga „Siedlce dla Jezusa”. Tegoroczne wydarzenie w oprawie muzycznej poprowadzi białostocki zespół uwielbieniowy Schola Adonai.

Organizatorzy nabożeństwa „Siedlce dla Jezusa” zapraszają tego dnia na 19.00, na plac przed sanktuarium św. Józefa przy ul. Sokołowskiej 124. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Pokój mój daję wam”, zaczerpniętym z Ewangelii (J 14,27). W kontekście działań wojennych na Ukrainie słowa Jezusa maja podkreślić, kto jest dawcą prawdziwego pokoju.

Organizatorzy, tj. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej, Wspólnota Jednego Ducha oraz siedlecka parafia Św. Jana Pawła II, zachęcają do udziału w wydarzeniu, które ma podkreślić jedność chrześcijan opartą o wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W pierwszej części nabożeństwa zaplanowano radosne wielbienie Boga z oprawą muzyczną Scholi Adonai. Zespół ten od wielu lat animuje nabożeństwa i koncerty uwielbieniowe. Ma też na koncie wiele wspaniałych utworów, które wprowadzają w klimat modlitwy.

W czasie nabożeństwa będzie też okazja do wysłuchania świadectwa wiary.

Drugi blok modlitewny będzie prowadzony przed Najświętszym Sakramentem w połączeniu z błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. W czasie nabożeństwa będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Przewidziana jest transmisja tego wydarzenia online na kanale YouTube „Siedlce dla Jezusa” oraz poprzez profil facebookowy „Siedlce dla Jezusa”, Szkoły Nowej Ewangelizacji, telewizji internetowej diecezji siedleckiej FARO TV oraz TV Wschód.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz prezydent Siedlec Andrzej Sitnik.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.sne.siedlce.pl

 

Mielcarek o. Błażej