Sport
Źródło: KO
Źródło: KO

Siedlczanie na Stadionie Narodowym

Reprezentacja Polski w rugby z siedlczanami w składzie przeprowadziła 7 marca pokazowy trening na Stadionie Narodowym w Warszawie. W ten sposób zainaugurowano kampanię promocyjną meczu Polska-Mołdawia, który odbędzie się 5 kwietnia w Siedlcach.

Choć punktów nikt nie zdobył, a trybuny świeciły pustkami, emocji na boisku tego dnia nie brakowało. Po krótkiej rozgrzewce drużyna reprezentacji Polski w rugby rozegrała minimecz z ekipą Mazowsza, w której również pojawili się zawodnicy Pogoni Siedlce.

– Wystarczyło mi 10 minut, aby poczuć większą energię niż kilka dni temu na tzw. mocnej szkockiej – żartował Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy stadionu, przypominając porażkę polskich piłkarzy ze Szkocją. Poczynaniom rugbystów przyglądali się m.in. prezydent Wojciech Kudelski, przewodniczący rady miasta Henryk Niedziółka oraz prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mariusz Gruda.

Po oficjalnym treningu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Siedlec zachęcał do przyjazdu na mecz reprezentacji. – Jest mi niezmiernie miło, że Polski Związek Rugby wybrał Siedlce i nasz nowoczesny stadion na miejsce rozegrania tak ważnego spotkania – powiedział W. Kudelski. Z kolei Robert Pietrzak, wiceprezes Polskiego Związku Rugby, z uznaniem mówił o siedleckich rugbistach. – Jakość siedleckiego sportu najlepiej potwierdza fakt, że aż pięciu zawodników z Siedlec jest w kadrze narodowej – zwrócił uwagę R. Pietrzak, który podkreślił, że rugby to najpiękniejsza gra zespołowa. – Cieszę się bardzo, że Siedlce podjęły się trudu zorganizowania meczu. Tego dnia będzie to wielkie święto rugby. Wiem, że miasto i organizatorzy staną na wysokości zadania. Byłem wiele razy w Siedlcach, miasto jest mi dobrze znane, bo moim sportowym mentorem był nieżyjący już Jan Hawrylewicz, wieloletni działacz sportowy – dodał wiceprezes PZR.

W tym samym dniu ruszyła także sprzedaż biletów na mecz Polska-Mołdawia. Można je nabyć za pośrednictwem portalu e-bilet, natomiast 19 marca ruszy sprzedaż bezpośrednia.

Spotkanie biało-czerwonych o punkty w eliminacjach do Pucharu Świata Anglia 2015 będzie transmitował kanał Polsat Sport News.

Kinga Ochnio