Aktualności
Siedlecki Dzień Seniora

Siedlecki Dzień Seniora

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” - to hasło tegorocznej edycji Dnia Seniora. Zakład Ubezpieczeń Społecznych i siedlecki Ekonomik zapraszają 25 października do udziału w atrakcjach.

25 października ZUS i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zapraszają osoby starsze z Siedlec i okolic do wzięcia udziału w Dniu Seniora. Zapowiada się ciekawie. Będzie mowa o tym, jak działa przyjmowanie wezwań i wysyłanie w teren ratowników medycznych, ale także o bezpieczeństwie finansowym seniorów i zapobieganiu pożarom w mieszkaniach. Uczestnicy usłyszą również o najważniejszych zmianach w przepisach emerytalno-rentowych oraz korzyściach wynikających z posiadania konta w banku. Uczniowie Ekonomika udzielą też osobom starszym dobrych porad o bezpieczeństwie. Opowiedzą przy tym o swoim autorskim projekcie „Olabogababciu”, którego celem jest m.in. informowanie seniorów o potencjalnych oszustwach i wyłudzeniach. Spotkanie zakończy się poczęstunkiem.

Program zaplanowany na ten dzień jest bogaty, ale bez obaw – wszystko zostanie podane w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Warto podkreślić, że poruszone zagadnienia z pewnością przydadzą się w codziennym życiu.

Seniorze! Jeśli chcesz spędzić dzień miło i pożytecznie, to skorzystaj z zaproszenia. Start już 25 października, o godz. 10.00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Siedlce, ul. Krystyny Osińskiej 8).

Harmonogram:

10.00-10.15      Powitanie i otwarcie

10.15-10.35      Emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)

10.35-11.00      Bezpieczeństwo finansowe seniorów (Komenda Miejska Policji)

11.00-11.20      „Olabogababciu” – porady o bezpieczeństwie (uczniowie ZSP nr 2)

11.20-11.40      Organizacja Systemu Ratownictwa Medycznego. Zasady przyjmowania wezwań i dysponowania Zespołów Ratownictwa Medycznego (Centrum Dyspozytorskie Ratownictwa Medycznego w Siedlcach)

11.40-12.00      Bezpieczny senior – bezpieczeństwo pożarowe w mieszkaniu (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej)

12.00-12.20      Bezpieczne bankowanie (Bank Pocztowy)

12.20-12.50      Poczęstunek

AW