Aktualności
Siedleckiego Dnia Recyklingu

Siedleckiego Dnia Recyklingu

W sobotę, 11 maja, od 10.00 do 14.00, na parkingu przy stadionie ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach odbędzie się zbiórka surowców wtórnych, prowadzona w ramach VI Siedleckiego Dnia Recyklingu organizowanego przez urząd miasta.

Każdy z mieszkańców, który przyniesie minimum 10 kg makulatury lub 20 sztuk butelek z tworzywa sztucznego, 15 opakowań szklanych, 20 baterii, cztery zużyte opony od samochodów osobowych albo trzy sztuki drobnego zużytego sprzętu elektrycznego bądź elektronicznego otrzyma sadzonkę lub eko-gadżety.

Bez względu na ilość dostarczonych surowców mieszkańcy otrzymają jedną sadzonkę. W ramach akcji studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przygotowali z myślą o dzieciach ciekawe gry i zabawy, mające na celu uświadomienie im możliwości powtórnego wykorzystywania odpadów oraz zwrócenie uwagi na przyczyny szybko wzrastającej ilości odpadów, a także problem z ich właściwym zagospodarowaniem.

Celem Siedleckiego Dnia Recyklingu jest podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie wśród siedlczan recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. W tym roku będzie można również dowiedzieć się o nowych, obowiązujących od 1 lipca, zasadach selektywnego zbierania odpadów.

WA