Aktualności
Siła wolontariatu

Siła wolontariatu

9 stycznia młodzież z naszej diecezji, która zadeklarowała swoją pomoc przy organizacji Światowych Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym, weźmie udział w drugim spotkaniu szkoleniowym.

Wolontariusze podzieleni są na kilka sekcji: logistyczną, tłumaczeń, medyczną, animatorów, przewodników, porządkową, promocji i liderów. Na najbliższym spotkaniu będą uczyć się m.in., jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, udzielania pierwszej pomocy, animować grupę oraz oprowadzania zagranicznych gości po ciekawych miejscach naszego regionu. Spotkania przygotowane są w kilku językach, odpowiednio do preferencji językowych wolontariuszy.

Młodzież zgromadzona wokół ŚDM nie czeka biernie na lipiec, dlatego ochoczo zgłosiła się do przeprowadzenia zbiórki publicznej w czasie Orszaku Trzech Króli w Siedlcach. Cel szczegółowy zbiórki to wyjazd uboższej młodzieży z rejonu siedleckiego na ŚDM 2016 do Krakowa.

Organizatorzy zauważają, że pomoc wolontariuszy ŚDM ma dwojakie znaczenie: pragmatyczne – rąk do pracy przy takim przedsięwzięciu nigdy za dużo, oraz świadectwo – młodzi przygotowują spotkanie dla młodych. Wszyscy mają nadzieję, że będzie to niezwykle ubogacające doświadczenie zarówno dla młodzieży, jak i gości. JJ