Aktualności
Skarby Królestwa

Skarby Królestwa

Pan Jezus kontynuuje nauczanie o królestwie niebieskim. W przypowieściach mówi o ogromnej, niedającej się z niczym porównać wartości swojego Królestwa.

Choć Jego Królestwo pozostaje rzeczywistością ukrytą niczym skarb i perła, to trud szukających zostaje sowicie nagrodzony. Zdobywca skarbu oraz handlarz pereł nie żałują wylanych potów i mozołu. Odkrycia zmieniły wszystko w życiu bohaterów przypowieści, rysując przed nimi świetlaną perspektywę. Mądrze ocenili swe znaleziska, z niedowierzaniem, ale i z zachwytem odkryli, że wartością przewyższają wszystko, co dotąd widzieli, z czym mieli do czynienia. Wiedzieli doskonale, jakie kroki należy podjąć, by swoje skarby z pożytkiem wykorzystać.
Wielu jest takich, którzy nie chcą zajmować się sprawami królestwa Bożego, uważając je za niedorzeczność i stratę czasu. Obietnice odkrycia drogocennych duchowych skarbów też nie robią na nich większego wrażenia. Mają swoje skarby i perły znalezione w świecie, a będąc z nimi silnie związani, boją się ich utraty. Strach przed zmianami, wymogi nowej sytuacji powstrzymują ich przed ryzykiem. Stawiają na pewną, namacalną inwestycję, są sceptyczni wobec nadprzyrodzonych obietnic, których wypełnienie zapowiadane jest na czasy przyszłe.
Faktem jest, że skarb sam się nie znajdzie ani perła sama nie wpadnie w ręce, że bez odwagi nie będzie radości zwycięstwa. Ci, którzy zdecydują się na zmianę, na drodze do Królestwa niebieskiego nie będą sami. Ich towarzyszem i przewodnikiem będzie sam Bóg: „wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra” (Rz 8,28).
Zdecydowany krok w stronę królestwa Bożego to początek prawdziwej mądrości (1 Krl 3,9). Czy jesteś gotowy na ten krok?

Ks. dr Piotr Radzikowski