Aktualności
Źródło:
Źródło:

Sklep liturgiczny z dewocjonaliami

Wszystkie przedmioty wykorzystywane podczas Mszy Świętej czy w codziennym życiu przez osoby duchowne i świeckie musiały zostać wcześniej wyprodukowane i rozdystrybuowane. Jakie sklepy prowadzą sprzedaż przedmiotów liturgicznych i dewocjonaliów i co dokładnie można znaleźć w ich ofercie?

 

 

Dewocjonalia – rodzaje

 

Dewocjonaliami nazywamy przedmioty kultu religijnego, które znajdują się w obiegu handlowym. Są to więc medaliki i obrazki z wizerunkami świętych, krzyże, różańce oraz różnego rodzaju pamiątki sakramentów. Wymienione dewocjonalia można podzielić na przedmioty:

 • ułatwiające skupienie,
 • pomagające w modlitwie,
 • wskazujące na przynależność religijną,
 • upamiętniające ważne wydarzenia związane z wiarą.

 

Termin dewocjonalia pochodzi od łacińskiego słowa devovere oznaczającego poświęcić. Można więc powiedzieć, że ogólną rolą dewocjonaliów jest uświęcanie naszej codzienności i całego życia.

 

Sklep z dewocjonaliami

 

Wszystkie wymienione wcześniej przedmioty kultu można zakupić w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach z dewocjonaliami. Czasem można je znaleźć tuż obok kościołów. Coraz większą popularnością cieszą się jednak internetowe sklepy z dewocjonaliami. Jednym z nich jest liturgiczny.pl. Oferuje on szeroki wachlarz wyboru medalików, krzyży, różańców czy albumów upamiętniających sakramenty, ale też o wiele więcej. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu zostały podzielone na kategorie, dzięki czemu odnalezienie poszukiwanego produktu staje się niezwykle proste. Obok każdego przedmiotu umieszczony został opis wskazujący na jego najważniejsze cechy. 

 

Możliwości sklepu internetowego pozwalają na zapoznanie się z całym oferowanym asortymentem z dowolnego miejsca i o dowolnej porze dnia, bez wychodzenia z domu! W razie potrzeby większość produktów można obejrzeć również w sklepie stacjonarnym zlokalizowanym w Kielcach.

 

Co jeszcze można znaleźć w sklepie liturgicznym?

 

Chrześcijański kult religijny związany jest z wieloma praktykami, do których wykonania potrzebne są specjalne przeznaczone w tym celu przedmioty. Przykładem jest choćby modlitwa. Choć do prostej modlitwy właściwie nie potrzebujemy nic, często sięgamy przy tej okazji po różaniec, kierujemy modlitwy w stronę krzyża lub świętego obrazka, a czasami osiągnąć skupienie pomaga nam zapalona świeca. Wszystkie te przedmioty, a także o wiele więcej, znaleźć można w sklepie liturgicznym.

 

Oferta sklepu liturgiczny.pl skierowana jest nie tylko do osób świeckich, ale też do parafii, wspólnot religijnych oraz duchownych. W jego asortymencie oprócz dewocjonaliów znajdują się również przedmioty konieczne do codziennego sprawowania mszy oraz posługi kapłańskiej, takie jak:

 • naczynia i akcesoria liturgiczne,
 • komunikanty i hostie,
 • świece,
 • tabernakulum,
 • welony na ambonę,
 • odzież dla księży i duchownych,
 • szaty liturgiczne,
 • komplety podróżne dla księży.

 

Liturgiczny.pl jest sprawdzonym dystrybutorem przedmiotów kultu religijnego, który działa na rynku od wielu lat. Z myślą o większych zakupach, przy zamówieniu na powyżej 300 złotych sklep oferuje darmową dostawę.