Sport
Skok po medal

Skok po medal

Podczas mistrzostw Polski siedlczanin Tomasz Jaszczuk zdobył złoty medal w skoku w dal, a Michał Sypniewski z Białej Podlaskiej brązowy w trójskoku.

Przed ostatnią kolejką w konkursie skoku w dal na czele znajdował się Adrian Strzałkowski z MKS Aleksandrów Łódzki z wynikiem 8.02 m, a na drugim Tomasz Jaszczuk z MKS Pogoń Siedlce z rezultatem 7.95. Tomek w ostatniej, szóstej próbie postawił wszystko na jedną kartę i udało się. Siedlczanin wykonał swój najlepszy skok w karierze, uzyskując 8.15, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Wynik ten dał mu złoty medal, a jego najgroźniejszy rywal A. Strzałkowski musiał się zadowolić srebrem. Drugi medal dla barw klubu z naszego regionu wywalczył w trójskoku Maksym Sypniewski z AZS AWF Biała Podlaska. Bialczanin, skacząc na odległość 15.87 m, wywalczył brąz.

Tomasz Jaszczuk potwierdził więc swoją ostatnio dobrą formę, co jest świetnym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w szwajcarskim Zurychu. Zawodnik Pogoni został powołany przez PZLA do reprezentacji na te zawody i powinien w nich odegrać niepoślednią rolę.

Wyniki (najlepsze rezultaty zawodników z klubów z naszego regionu): dysk: 7.Małgorzata Raciborska – 50.81, trójskok 4. Anna Zych – 13. 34, 5. Marta Kwiatkowska – 12,99 (wszyscy AZS AWF Biała Podl.); skok w dal: 1. Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) – 8.15, 6. Konrad Podgórski – 7.47; trójskok:4. Maksym Sypniewski – 15.87, kula: 7. Jacek Wiśniewski – 18.44, 10. Kamil Bała – 16.90, 15. Michał Rozporski – 16.60 (wszyscy AZS AWF B.P).

Andrzej Materski