Region
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Skorzystaj z szansy

W sobotę, 18 czerwca, w godz. 9.00-13.00, w budynku urzędów pracy przy ul. Pułaskiego 19/21 odbędą się VIII Siedleckie Targi Pracy.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób poszukujących zatrudnienia oraz zainteresowanych nowościami na rynku pracy. Pracownicy PUP serdecznie więc zapraszają do uczestnictwa wszystkich chętnych, także instytucje działające na rzecz osób bezrobotnych i pracodawców. – Zachęcamy do przyjścia wszystkich, którzy pracy nie mają bądź chcą ją zmienić. Czekamy też na pracodawców, aby skorzystali z szansy zaprezentowania oferty swojej firmy – zaprasza Ewa Marchel, dyrektor siedleckiego PUP, dodając: – Jak co roku będzie to okazja do zapoznania się z możliwościami rynku pracy, uzyskania aktualnych informacji o firmach, prowadzonych przez nie procedurach rekrutacyjnych oraz oczekiwaniach stawianych potencjalnym pracownikom. Targi dają pracodawcom możliwość pozyskania pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, umożliwiają bezpośredni kontakt. Tego typu spotkania cenią sobie zarówno bezrobotni, jak i pracodawcy.

– Targi to doskonała okazja do porozmawiania z pracodawcami, którzy oferują pracę na siedleckim rynku. Zyskują zarówno odwiedzający, jak i pracodawcy, bo bezpośredni kontakt upraszcza często procedury rekrutacyjne – podkreśla Jerzy Kryński, pośrednik pracy. – Zarówno pracodawcy, jak i poszukujący pracy będą mogli uzyskać potrzebne informacje. Nie bez znaczenia jest również fakt, że targi organizowane są w sobotę – dzień wolny od pracy i w siedzibie Urzędu Pracy. Ma to ułatwić dostęp do naszych usług także osobom zatrudnionym – dodaje J. Kryński.

Należy zwrócić uwagę, że w programie sobotnich targów znalazła się również, oprócz lokalnych ofert pracy, prezentacja krajowych i zagranicznych ofert zatrudnienia.

Na spotkanie, któremu honorowo patronuje prezydent Wojciech Kudelski, zapraszają: PUP, siedlecka filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny oraz Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. 3 PYTANIA

Ewa Marchel –
dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach

Jaką frekwencją cieszyły się dotychczasowe edycje targów?

 

Cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co utwierdza nas w przekonaniu, że to przedsięwzięcie jest potrzebne. Corocznie odwiedza je ok. 2 tys. osób oraz ponad 40 wystawców. Na targach dostępne są jednak nie tylko oferty pracy, ale również cenne informacje o rynku pracy, które można uzyskać w stoiskach informacyjnych różnych instytucji.

Jaki skutek przynoszą tego typu inicjatywy?

Rokrocznie spotykamy się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony pracodawców. Chwalą oni fakt, że podczas targów pozyskują wielu doskonałych fachowców zainteresowanych pracą w danej firmie. Targi są także doskonałą okazją do tego, by zebrać dokumenty aplikacyjne, które pozwolą później umówić się na indywidualną rozmowę.

Dlaczego warto organizować targi pracy?

Po to, by pokazać niezorientowanym, co tak naprawdę dzieje się na rynku pracy i w naszym urzędzie. Chcemy również stworzyć możliwość przyjścia do nas nie tylko w godzinach pracy instytucji.

W sposób szczególny apeluję do absolwentów, którzy dopiero wkraczają w życie zawodowe. Dla nich targi to doskonała okazja do pierwszego w swoim życiu zaprezentowania siebie przed pracodawcami.


GU