Kościół
Źródło: PIXABAY
Źródło: PIXABAY

Skuteczność poznasz po owocach

To nie jest magiczna praktyka gwarantująca zbawienie ani ekstrabilet do nieba dla wybranych. U jej podstaw leży miłość do Matki Bożej, a nie uzyskanie korzyści. One są tutaj efektem ubocznym.

Jak mamy czcić Maryję? To pytanie zadawała sobie m.in. św. Mechtylda, średniowieczna mistyczka. Kiedyś, podczas modlitwy, zapytała: „Gdybym mogła Cię pozdrowić, o Królowo Niebios, najsłodszym pozdrowieniem, jakie serce ludzkie kiedykolwiek wynalazło, uczyniłabym to z największą chęcią”. Chwilę później objawiła się jej Najświętsza Panna. Na piersiach miała wypisane złotymi literami Pozdrowienie Anielskie. Powiedziała Mechtyldzie: „Nie masz milszego dla mnie pozdrowienia nad te słowa, wypowiedziane z głębokim uszanowaniem. Pozdrawiając mnie słowem «Zdrowaś», Ojciec Niebieski potwierdził, że Jego Wszechpotęga wyjęła mnie z wszelkiego przekleństwa grzechu.

Syn Boży oświecił mnie swą Boską mądrością i umieścił, jakby gwiazdę błyszczącą, która rzuca światło na niebo i ziemię; to samo wskazuje imię Maryja, które po hebrajsku oznacza: gwiazda morza. Duch Święty wreszcie przeniknął mnie swą Boską słodyczą i tak napełnił swą łaską, że ci wszyscy, którzy jej pragną, znajdą ją przeze mnie, ponieważ jestem: «Łaski pełna»”.

 

Obietnica Maryi

Maryja tłumaczyła dalej, że słowa: „«Pan z Tobą» przypominają mi moje niewypowiedziane zjednoczenie z Trójcą Przenajświętszą i to cudowne działanie, jakie Ona spełniła we mnie, kiedy zjednoczyła ciało wzięte ze mnie z naturą Boską przez Wcielenie jednej z Trzech Osób w ten sposób, że Bóg stał się człowiekiem, a człowiek stał się Bogiem. Nikt nigdy nie pozna do końca tej radości i tej słodyczy, jakiej w owej chwili doznałam. Mówiąc słowa: «Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego, Jezus», wychwala się i wielbi błogosławiony Owoc, który ożywił, uświęcił i pobłogosławił na zawsze wszystko, co zostało stworzone”. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł