Słabo w końcówce

O porażce SKK Siedlce zadecydowała ponownie końcówka spotkania.

Końcowy wynik spotkania w Bydgoszczy pomiędzy miejscową Astorią i SKK był sprawą otwartą niemal do końca. Niestety, po raz kolejny zespół z Siedlec dał się ograć w samej końcówce. Mecz sąsiadów w tabeli był podwójnie ważny dla obu drużyn. Bydgoszczanie myślą o załapaniu się do pierwszej ósemki, ewentualnie zajęciu jak najwyższej lokaty przed walką o utrzymanie. Z kolei siedlczanie w przypadku wygranej mogli mieć zdecydowanie lepszą pozycję wyjściową przed batalią o ligowy byt. Przegrana poważnie redukuje te szanse. Spotkanie w Bydgoszczy było wyrównane. W pierwszej części meczu przewagę kilku punktów posiadali koszykarze z Siedlec, prowadząc po dwóch kwartach 43:40. W trzeciej minimalnie lepsi byli gospodarze, wychodząc przed ostatnią kwartą na prowadzenie – 59:58. Zespół MKK odzyskał przewagę punktową 69:68 na dwie minuty i 48 sekund przed końcem meczu. Niestety, po raz kolejny nie potrafił zagrać dobrze w końcówce i w konsekwencji przegrał 71:78.

I liga

20 kolejka

Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 78:71 (17:21, 23:22, 19:15, 19:13)

SKK: Lewandowski 26, Chodkiewicz 20, Basiński 8, Czerwonka 5, Deja 4, Kulikowski 4, Sulima 2, Bal 2, Czyż

Pozostałe wyniki: Polonia Przemyśl – Stal Ostrów Wielkopolski 79:70, WKS Śląsk Wrocław – Start Lublin 97:67, Spójnia Stargard Szczeciński – Sokół Łańcut 64:80, MOSiR Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 97:75, Radex Szczecin – Znicz Basket Pruszków 81:92, SIDEn Toruń – UMKS Kielce 82:64, AZS Politechnika Poznań – AZS Kutno przełożony na 13 marca