Aktualności
Śladami bł. Matki Teresy z Kalkuty

Śladami bł. Matki Teresy z Kalkuty

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje pielgrzymkę do Kalkuty śladami bł. Matki Teresy oraz zwiedzanie Indii. Wyjazd zaplanowano w terminie 7-21 marca 2014 r.

Pielgrzymka rozpocznie się od poznania stolicy Indii – Delhi. Wśród atrakcji znalazło się zwiedzanie największego, pochodzącego z XVII w. meczetu Dźama Masdźid w Starym Delhi oraz położonego w relaksującym parkowym otoczeniu grobowca Humajuna. Wizytę w Delhi zakończy spacer w pobliżu pałacu prezydenckiego i Bramy Indii. W kolejnych dniach uczestnicy pielgrzymki odwiedzą: Kutb Minar – wspaniały kompleks ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII w., Różowe Miasto – stolicę półpustynnego, kolorowego stanu Radżasthan, Mathurę – jedno ze świętych miast Indii, związane z kultem boga Kryszny, a także fort Amber – dawną stolicę klanu Kaćhćhawaha, z baśniowymi pałacami na tle pięknej, górskiej scenerii. W programie pielgrzymki nie zabraknie także zwiedzania słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Uczestnicy wyjazdu będą mieli niepowtarzalną okazję wybrać się w rejs po Gangesie, a także zobaczyć przepiękne hinduskie świątynie sprzed tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami. Z pewnością szczególnym przeżyciem będzie wyjazd od Kalkuty i wizyta w sierocińcu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty.

Autorem trasy i pilotem pielgrzymki jest Rafał Kubik – geograf i kulturoznawca, współautor pierwszego polskiego przewodnika poświęconego Indiom i Nepalowi: „Indie północne, Nepal i Goa”, a także autor albumu poświęconego Indiom „Indie. W poszukiwaniu sacrum”.

Koszt pielgrzymki wynosi 4900 zł plus 550 USD na osobę (przy minimum 20 uczestnikach). Do tej ceny należy doliczyć bilet lotniczy (do 3500 zł). Zapisy prowadzi ks. Marek Paluszkiewicz (tel. 502-574-004, e-mail: kuriainfo@radiopodlasie.pl) w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 62. Chętni do uczestnictwa w pielgrzymce powinni zgłaszać się do 27 grudnia.

KO