Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Śladami Jezusa

Miejsca z Biblii czy Ewangelii na wyciągniecie ręki? Wystawa, jaką można zwiedzać w Częstochowie, daje możliwość przeniesienia się do Jerozolimy sprzed 2 tys. lat.

Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w te wakacje ma jeszcze jeden cel wizyt pielgrzymów. Ekspozycja „Śladami Jezusa” to multimedialna opowieść o historii Zbawiciela i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków, a wszystko w świetle Ewangelii, tradycji i nauki. Za realizacją wydarzenia stoją ci sami ludzie, którzy mają na swoim koncie takie produkcje, jak film „Miasto ruin” dla Muzeum Powstania Warszawskiego, „Niezwyciężeni” dla Instytutu Pamięci Narodowej czy projekt wystawy stałej Muzeum Historii Polski. - Do jej powstania zostały wykorzystane spektakularne wizualizacje, animacje komputerowe, repliki unikalnych eksponatów, poruszająca muzyka oraz zapachy - opowiada Daria Jędras ze studia Tengent, które odpowiada za koncepcję i realizację wystawy.

Jej narratorem jest aktor Piotr Fronczewski, którego głos zanurza zwiedzających w kolejne rozdziały opowieści i towarzyszy na wszystkich etapach wystawy. Z kolei klimatu bliskowschodniego świata dopełniają pieśni w języku aramejskim w wykonaniu mieszkającej w Polsce syryjskiej artystki Myrny Kbbeh. Opieki merytorycznej nad ekspozycją podjął się franciszkanin z Jerozolimy o. Narcyz Klimas – naukowiec i badacz, wybitny autorytet w tematyce historii Bożego Grobu. Jak przyznaje, wystawa „Śladami Jezusa” zamienia setki stron naukowych opracowań w spójną i ciekawą opowieść o wydarzeniach, ludziach i miejscach związanych z początkami chrześcijaństwa. – To idealna, świeża forma przekazania tej wiedzy zarówno młodzieży, jak i dorosłym – podkreśla o. Klimas. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł