Diecezja
Źródło: ARCHWIUM
Źródło: ARCHWIUM

Śladem papieskich myśli i słów

Anna Górzkowska i Magdalena Ciołek, żelechowskie gimnazjalistki, zajęły odpowiednio II i III miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”.

W finałowych zmaganiach, które miały miejsce 7 i 8 czerwca w Białymstoku, uczestnicy musieli zmierzyć się z pisemnym testem wiedzy. Jego wynik decydował o przejściu do etapu ustnego. W ostatecznej kwalifikacji dwie uczennice Publicznego Gimnazjum Powiatowego z Żelechowie – Anna Górzkowska i Magdalena Ciołek, reprezentujące diecezję siedlecką, zajęły miejsce na podium.

Głównym celem olimpiady, jak zaznacza jej organizator – Kuratorium Oświaty w Białymstoku, jest krzewienie nauki Jana Pawła II wśród młodzieży, pogłębienie zainteresowania osobą Ojca Świętego oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości. Tegorocznej edycji olimpiady przyświecało hasło „Zachowuj przykazania – Dekalog w nauczaniu bł. Jana Pawła II”. W sumie konkursie wzięło udział ok. 2 tys. uczniów z całej Polski. Diecezję siedlecką reprezentowała młodzież m.in. z Łosic oraz Żelechowa.

– Olimpiada „Myśli Jana Pawła II” jest turniejem bardzo trudnym i wymagającym. Przygotowanie do konkursu polegało nie tylko na przeczytaniu wyznaczonej literatury. Nasze spotkania miały na celu pogłębianie zdobytej wiedzy, dzielenie się przemyśleniami – mówi siostra Adria, która przygotowywała uczennice do olimpiady. – Sukces dziewczyn cieszy nie tylko rodziców, ale i nas, nauczycieli. Z nauki Papieża Polaka płynie przecież tak wiele mądrości i wartości, których obecnie potrzebujemy… – podkreśla siostra.

GU