Kościół
Źródło: M
Źródło: M

Słowo Boga ma wielką moc

Każdy z nas potrzebuje ewangelizacji. Nieważne, kim jest i ile ma lat. Zetknięcie z mocnym i mądrym przekazem Dobrej Nowiny nierzadko potrafi wywrócić nasz świat do góry nogami.

Przykład pierwszy. Pamiętam, jak ponad dekadę temu jakimś cudem znalazłam się na weekendowym ewangelizacyjnym Kursie Filip. Rekolekcje prowadził zakonnik. Uczestniczyło w nich ok. 20 osób. Byli starsi i młodsi, bardziej i mniej zaangażowani w Kościół. Za każdym razem, gdy wychodziliśmy do domu, mówiliśmy jeden do drugiego: jeszcze nigdy nie słyszeliśmy, by ktoś z taką mocą mówił nam o Jezusie. Owszem, uznawaliśmy się za wierzących, ale ta wiara była raczej wyuczona i wyniesiona z domu. Jeszcze nikt tak obrazowo nie mówił nam o miłości Boga do człowieka, o grzechu i o zbawieniu! Prowadzący wykorzystywał w przekazie przedmioty znane z codziennego życia, m.in. lustro i… sadzę. Słuchaliśmy z zapartym tchem. Myślę, że ten kurs otworzył w nas jakąś furtkę, przez którą weszło potem jeszcze więcej dobra.

Przykład drugi. Do dziś zapamiętam zaproszenie pewnego kapłana, który zdobył się na odwagę zorganizowania w małej wiejskiej parafii seminarium odnowy wiary. Tak, musiał mieć odwagę i jakieś wewnętrzne przekonanie, że to wyjdzie, choć po ludzku można było mieć sporo wątpliwości. W tej parafii nigdy nie było takich rekolekcji, a ludzie byli raczej zamknięci i wydawało się, że mało zainteresowani inwestowaniem w swoją wiarę. Mimo obaw zebrała się kilkunastoosobowa grupa. Do dziś pamiętam jednego z uczestników, który nieraz przyjeżdżał na cotygodniowe spotkania prosto z pracy na budowie. Wchodził i mówił z szelmowskim uśmiechem: wybaczcie strój, ale chciałem być z wami. Po zakończeniu seminarium uczestnicy utworzyli wspólnotę modlitewną.

 

Chleb za modlitwę

Przykład trzeci. Projekt „Śniadanie za 30 minut”, który od roku organizowany jest przez SNE w Koszalinie. – W domu św. Maksymiliana w Niepokalanowie widniej napis: „Nie mamy pieniędzy, czyli zaczynamy budowę domu”. W mentalności świata coś takiego nie mieści się w głowie. Musimy mieć środki, budżet, opiniowanie i biznesplan. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł