Kościół
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Słowo Boże jest wśród nas!

„Twoje słowo jest pochodnią dla moich nóg i światłem na mojej ścieżce” - czytamy w Psalmie 119. Na co dzień zapominamy o potrzebie czytania Biblii. Najczęściej zadowalamy się fragmentami Pisma Świętego, słuchanymi podczas niedzielnej Eucharystii, a to zdecydowanie za mało.

Biblia powinna być dla nas najcenniejszą księgą. Nie wystarczy samo posiadanie Pisma Świętego. Trzeba je także czytać i znać. Warto uświadomić sobie, że Eucharystia nie składa się tylko z liturgii ofiary, ale także z liturgii słowa. Nauka płynąca z natchnionych ksiąg ma być dla nas umocnieniem i pouczeniem. Podczas lipcowej audiencji papież Benedykt XVI zachęcał do czytania Biblii wszystkich wiernych. Zwracając się do Polaków, powiedział: „Niech rozważanie jej ksiąg będzie dla was ożywczym pokarmem duchowym, inspiracją do modlitwy i dialogu z Bogiem”.

Propagowaniu lektury Pisma Świętego mają służyć liczne akcje i inicjatywy, podejmowane przez kapłanów, zakony i duszpasterstwa. Warto zainteresować się ich ofertą i na nowo spojrzeć na swój stosunek do słowa Bożego. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł