Aktualności
Spacerem w święto Trzech Króli

Spacerem w święto Trzech Króli

W Siedlcach tegoroczny Orszak Trzech Króli ze względu na obostrzenia związane z epidemią odbędzie się w formie spaceru orszakowego. Wydarzenie dedykowane jest szczególnie rodzinom.

Hasłem, jakie nam przyświeca podczas orszaku, jest: „Panu dzięki oddawajmy”.
Uczestników spaceru orszakowego zachęcamy do indywidualnego przeżycia niezwykłej historii Trzech Króli w gronie najbliższych. Najlepiej uczynić to w dniach 1-6 stycznia poprzez odwiedzenie pięciu punktów orszakowych na terenie Siedlec, gdzie w ubiegłych latach przedstawiane były sceny orszakowe (patrz mapka trasy spaceru orszakowego). Na tablicach wzdłuż ul. Józefa Piłsudskiego, Wojskowej i Katedralnej znaleźć można ciekawe informacje z historii orszaku i historii Zbawienia, zdjęcia w ubiegłych lat, zadania i pytania do krzyżówki konkursowej z cennymi nagrodami.
Podczas orszaku prowadzona będzie także zbiórka na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach. Dobrowolne ofiary na ten cel można składać w specjalnie przygotowanej skrzyni w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w siedleckiej katedrze.
Materiały orszakowe, tj.: korony, śpiewniki i mapki dostępne są w parafiach. Mapkę można także pobrać w formie elektronicznej ze strony lokalnego organizatora – Fundacji Nasza Szkoła (www.fundacjanaszaszkola.pl), w zakładce „ORSZAK”, gdzie można też zapoznać się ze szczegółami.
Wydarzeniu patronują bp Kazimierz Gurda oraz prezydent Siedlec Andrzej Sitnik.

O. BŁAŻEJ MIELCAREK OMI