Aktualności
Spacery z przewodnikiem

Spacery z przewodnikiem

Z racji przypadającej 8 i 9 września 82 rocznicy bombardowania miasta pasjonaci historii zapraszają na spacery z przewodnikiem po okupacyjnym Garwolinie.

– Podczas spacerów prezentowane będą zdjęcia, film i wspomnienia. Będzie można dotknąć historii i zwiedzić miejsca, w których rozgrywały się tragedie całych rodzin. Uczestnicy zobaczą Garwolin oczyma tych, którzy byli naocznymi świadkami tragicznych dla naszego miasta wydarzeń z września 1939 r. – zachęca Krzysztof Kot, pasjonat historii.

Spacery rozpoczną się 8 i 9 września, o 17.30. Miejscem startu spaceru jest Izba Pamięci przy ul. Senatorskiej 39. Aby wziąć udział, należy zapisać się przez SMS na numer tel. +48 515-446-098 (imię, nazwisko i liczba osób). Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów. W przypadku deszczu spotkanie odbędzie się na Senatorskiej 39. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Na spacer zaprasza: portal Garwolin.org Dawny Powiat Garwolin i Okolice, Fundacja Koszary – Ocalmy od Zapomnienia i Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie.

AW