Aktualności
Specjalistyczna pomoc dla każdego

Specjalistyczna pomoc dla każdego

W uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, 21 maja, w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach zainicjowana została praca Domu św. Eugeniusza, w którym działać będzie parafialna poradnia rodzinna.

Idea stworzenia domu, w którym można byłoby rozwijać swoje umiejętności i talenty, zrodziła się kilka lat temu, gdy oblaci przenieśli się do nowo wyremontowanego budynku po dawnej szkole. Tymczasem w budynku starego klasztoru przez kilkanaście miesięcy trwały prace remontowe. Po ich zakończeniu opracowano plan użytkowania obiektu. Za zgodą bp. Kazimierza Gurdy w budynku została zainicjowana parafialna poradnia rodzinna, której celem jest przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa oraz bezpośrednia pomoc małżonkom i rodzinom przeżywającym kryzys.
W nowo otwartej poradni w Domu św. Eugeniusza będzie działać bezpłatne doradztwo prawne, poradnia psychologa, pedagoga, pomoc rodzicom po stracie dziecka, doradztwo życia rodzinnego z kursami dla narzeczonych, pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu (wspólnota AA i św. Jakuba), narkotyków, pornografii (wspólnota Anonimowych Seksoholików).
W Domu św. Eugeniusza można także skorzystać z innych propozycji mających na celu budowanie dobrych relacji międzyludzkich. Zapraszamy do korzystania z kawiarenki parafialnej w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz z biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z drogą zawierzenia Jezusowi przez Serce Maryi. Organizowane będą warsztaty pisania ikon. Można skorzystać z korepetycji z matematyki i języka angielskiego. Prowadzone będą warsztaty terapii zajęciowej: warsztaty decoupage, cykliczne szkolenia obsługi komputera i telefonu dla seniorów. Poza tym dla rozrywki można skorzystać z kącika szachowego albo nauczyć się gry w brydża sportowego. Lista propozycji Domu św. Eugeniusza będzie poszerzana.
Siedlecka parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus jest prowadzona przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Szczegółowe informacje na temat oferty Domu św. Eugeniusza można znaleźć na stronie internetowej parafii www.teresasiedlce.pl, uzyskać pod nr. tel.: 576-448-446 bądź mailowo, pisząc na adres: dom.eugeniusza.siedlce@gmail.com.

Mielcarek o. Błażej