Aktualności
Spełnić potrzeby mieszkańców

Spełnić potrzeby mieszkańców

Szpital i drogi - to zadania, w które w tym roku będą inwestowały władze powiatu ryckiego. Na realizację przedsięwzięć pozwolą dotacje rządowe oraz zabezpieczone środki własne samorządu.

W niektórych przypadkach prace już się rozpoczęły, a w innych wciąż toczą się lub toczyć się będą procedury. Na wszystkie zaplanowane inwestycje, samorząd zamierza przeznaczyć w tym roku prawie 35 mln zł.

Dla władz powiatu od początku bieżącej kadencji najważniejszy jest los i kondycja szpitala powiatowego. Od czasu reaktywacji w 2019 r. placówka się rozwija i, jak zapewnia starosta Dariusz Szczygielski, ten trend się utrzyma. – W tym roku zamierzamy zainwestować w szpital 13 mln zł. Bardzo mnie cieszy, że radni dostrzegają taką potrzebę, bo jest to ważna instytucja dla mieszkańców powiatu ryckiego. Dziękuję też samorządom Ryk, Stężycy, Kłoczewa i Spółdzielni Mleczarskiej za to, że nas w tym wspierają finansowo – zaznacza włodarz.

W szpitalu rozpoczęły się już dwie kluczowe inwestycje. Chodzi o budowę bloku operacyjnego oraz termomodernizację budynku „B” wraz z jego odwodnieniem. W tym zadaniu mieści się również montaż instalacji fotowoltaicznej. – Firma wykonująca blok niedawno rozpoczęła prace, a w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do termomodernizacji – relacjonuje starosta. Nowością jest natomiast ogłoszenie przetargu na zakup rezonansu magnetycznego. – To urządzenie bardzo potrzebne w dalszym rozwoju naszego szpitala – podkreśla.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Tomasz Kępka