Aktualności
Spełniło się marzenie młodzieży

Spełniło się marzenie młodzieży

Na terenie miejscowego zespołu Placówek Oświatowych w Bazanowie w ostatnich miesiącach dużo się dzieje. Jest już boisko, rusza też termomodernizacja budynku szkoły i przedszkola.

Nowy obiekt do gier zespołowych już od końca ubiegłego roku jest odwiedzany przez uczniów. – Gramy głównie w nogę. Jest dobrze, ale trzeba uważać na kolana i łokcie – mówią dzieci. Przetestowana przez nich inwestycja wreszcie doczekała się symbolicznego otwarcia. 14 sierpnia przecięli gospodarze i goście uroczystości. Płytę boiska poświęcił proboszcz parafii Bazanów ks. Witold Semeniuk.

Profesjonalny obiekt to duża radość dla nauczycieli. – Dotąd mieliśmy trzy trawiaste boiska do piłki nożnej i dwa małe do piłki ręcznej i siatkówki. Ale byliśmy zależni od pogody, bo jak popadało, to grania już nie było. Dzieci już przychodzą, zwłaszcza wieczorami. Grają w siatkówkę i piłkę nożną, próbują nawet tenisa i koszykówki – przyznaje nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Druzd.

Dyrektor szkoły Barbara Galińska wierzy, że inwestycja przyczyni się do rozwijania sportowych pasji i umożliwi aktywne spędzanie czasu wolnego. – Mam też nadzieję, że w przyszłości będzie świadkiem jeszcze innych inicjatyw – zaznacza

Plan budowy wielofunkcyjnego boiska pojawił się pięć lat temu. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do urzędu marszałkowskiego. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się pozyskać 350 tys. zł. Cała inwestycja została wyceniona na 550 tys. zł. Brakującą część kosztów zobowiązał się pokryć samorząd. Ostatecznie jednak budowa pochłonęła niecałe 440 tys. zł. Prace zakończyły się w grudniu ubiegłego roku.

Więcej w bieżącym wydaniu “Echa”.

Tomasz Kępka