Kultura
Źródło: TN
Źródło: TN

Śpiewajmy Panu

W niedzielę, 28 kwietnia, w kościele parafii Trójcy Świętej w Łosicach odbył się uroczysty koncert pt. „Śpiewajmy Panu”. Okazją do jego zorganizowania stał się jubileusz 10-lecia chóru „Adoramus”.

Uroczystości rozpoczęła Msza św., której przewodniczył proboszcz parafii ks. Edward Boruc. Koncert z udziałem artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Teatru Wielkiego w Łodzi, warszawskiej Filharmonii Narodowej był podsumowaniem dotychczasowych dokonań zespołu. Chór „Adoramus” tworzą pasjonaci wspólnego śpiewu, a jego opiekunem duchowym jest ks. E. Boruc.

Chór powstał w marcu 2003 r. z inicjatywy ks. Zbigniewa Nikoniuka. Obecnie tworzą go 32 osoby pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego. „Adoramus” bierze udział w licznych spotkaniach i prezentacjach chórów, uświetnia uroczystości państwowe i kościelne. Jego głównym zadaniem jest zaś oprawa nabożeństw i świąt parafialnych.

W uroczystym jubileuszu chóru udział wzięli m.in. dziekan łosicki ks. kan. Michał Śliwowski, ks. prałat Henryk Rzeszotek, proboszcz parafii św. Nikity w Kostomłotach ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz parafii w Kornicy ks. Andrzej Trebnio, byli wikariusze parafii Trójcy Świętej, władze samorządowe powiatu, miasta i gminy oraz wierni.

Tadeusz Nieścioruk