Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Śpiewały najpiękniej

„Od przedszkola do Opola” i „Ty też możesz zostać gwiazdą” -pod takimi hasłami odbywał się gminny przegląd piosenki zorganizowany przez kąkolewnicki ośrodek kultury.

W konkursie wzięło udział 45 solistów w czterech kategoriach wiekowych : „przedszkola i klasy 0” - 10 osób, „szkoły podstawowe klasy I- III” - 7 osób, „szkoły podstawowe klasy IV- VI” - 19 osób i „gimnazja” - 9 osób. Komisja konkurowała składała się z profesjonalistów.

Wykonawców oceniali: absolwentka jazzu i muzyki estradowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Magdalena Hymos – Sulej, doktorant Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i organista parafii Św. Filipa Nerii w Kąkolewnicy Kamil Żurawski oraz wieloletni nauczyciel muzyki i instruktor muzyczny zespołu śpiewaczego „Wrzos” Sławomir Woch.

W dwóch najmłodszych kategoriach jury przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymali je: przedszkolak z Kąkolewnicy Jakub Kośmider i uczennica zerówki w Polskowoli Maria Gorzelnik.

Wyróżnienia przypadły także uczennicom klas drugich: Aleksandrze Muszyńskiej ze szkoły w Brzozowicy Dużej, Dominikce Komoń z Kąkolewnicy i Paulinie Sierpień z Polskowoli.

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Zgorzałek z Kąkolewnicy, która zaśpiewała „Człowieczy los”. Wyróżnienia jury przyznało Magdalenie Drelowiec (Kąkolewnica), Emilii Głowniak (Polskowola) i Dominice Kieczka (Kąkolewnica). Spośród gimnazjalistów najlepiej zaśpiewały Zuzanna Bryńczak z Brzozowicy Dużej i Martyna Lep z Kąkolewnicy. Drugie miejsce zajęły Magda Stolarczyk z Olszewnicy i Dominika Domańska z Kąkolewnicy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

BZ