Komentarze
Społecznik

Społecznik

Oj dzieje się ostatnio, dzieje. I to nie tylko dookoła nas, ale również nad nami. Jak doniosły media - w tym adoptowane przez obecną władzę - na podstawie szczegółowych analiz ustalono, że nasz kosmiczny towarzysz chudnie.

Mowa o Księżycu, którego obwód w ciągu ostatnich 800 mln lat zmniejszył się o niemal 50 m. Jakby tego było mało, srebrny glob - nie chcąc się nam zbytnio narzucać - systematycznie oddala się od Ziemi. Mądrzy ludzie policzyli, że robi to z „zawrotną” prędkością 3,78 cm rocznie. Nie mam pojęcia, w jaki sposób to porachowali, jakich użyli sposobów i linijek, by przedstawić aż tak precyzyjne pomiary. Wiem natomiast, że z amerykańskimi naukowcami, podobnie jak z radzieckimi uczonymi, po prostu się nie dyskutuje.

Ich tezy i ustalenia należy przyjmować jako pewnik. A zatem ufając, że jest tak, jak zawyrokowały tęgie głowy, wracam z kosmosu na Ziemię. Naszą polską ziemię. A tu od 13 grudnia ubiegłego roku trwają przyspieszone procesy naprawy i przywracania demokracji. Póki co, polegają one na tym, że to demokracja musi się dopasować do osób ją naprawiających. ...

Leszek Sawicki

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł