Sport
Sponsor, Litwa i wiosna

Sponsor, Litwa i wiosna

MKP Pogoń zorganizował konferencję prasową, podczas której poruszono temat nowego sponsora klubu, meczu Polska - Litwa i przygotowań II-ligowca do rundy wiosennej.

Do końca 2012 r. – przez cztery lata – sponsorem MKP Pogoń był Polimex Mostostal S.A. Po wygaśnięciu umowy klub z Siedlec szybko znalazł kolejnego sponsora głównego, którym została firma Axan zajmująca się dystrybucją gazu i paliw płynnych. Umowę z nowym sponsorem podpisano na dwa lata, a na koszulkach piłkarzy pojawi się logo firmy.

– Widzimy, że wiele dobrego dzieje się w klubie, a Pogoń to rozpoznawalna marka w całym kraju. Jesteśmy zatem zadowoleni, że udało nam się podpisać umowę. Nie stawiamy żadnych warunków, chcemy tylko, by klub rozwijał się jak dotychczas – zaznaczył prezes zarządu firmy Albert Korman. Krzysztof Figat, członek zarządu klubu ds. finansowych, wyjaśnił, że budżet Pogoni wynosi aktualnie ok. 2 mln zł, z czego połowę stanowi dotacja z urzędu miasta – strategicznego sponsora klubu. Druga połowa to pieniądze od sponsorów. Nie zdradził jednak, jaką kwotą nowy sponsor zasili siedlecki klub.

Prezes MKP Jacek Kozaczyński potwierdził organizację przez Pogoń meczu olimpijskich reprezentacji Polski i Litwy (23 marca w Siedlcach). Szczegóły spotkania znane będą w najbliższym czasie. W związku z tym wydarzeniem mecz II ligi Pogoń – Wisła Puławy został przełożony na 24 marca (o 15.00). Obecny na konferencji trener pierwszego zespołu Piotr Szczechowicz omówił dotychczasowy przebieg okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Podkreślił modyfikację metod pracy, co jest poniekąd związane z korzystaniem z porad Ryszarda Soćki, byłego trenera kadry narodowej sztangistek, pomagającego w zakresie przygotowania ogólnego piłkarzy.

Z podstawowych zawodników pierwszego zespołu w przerwie zimowej odszedł Michał Steć, a na jego miejsce klub pozyskał Mariusza Dzienisa grającego ostatnio w Elanie Toruń. Blisko wypożyczenia z Legii Warszawa ME jest młodzieżowiec Marcin Stromecki. Jak zaznaczył prezes Kozaczyński, klub chce pozyskać dodatkowo środkowego obrońcę, którego poziom sportowy pozwoliłby na wzmocnienie zespołu.

Andrzej Materski