Sport
Źródło: M
Źródło: M

Sportowo i integracyjnie

Mimo deszczowej aury blisko 600 osób zdecydowało się wziąć udział w czwartej edycji siedleckiego „Biegu Jacka”. Inicjatywa z hasłem „Młody - wolny od nałogów” została zorganizowana 1 września.

Tegoroczny bieg należał do wyjątkowych. Tak dużej frekwencji jeszcze bowiem nie odnotowano! W tym roku również – po raz pierwszy – zawodnicy mogli zmierzyć swoje siły na dystansie półmaratonu. Dorośli amatorzy fizycznej aktywności mieli do pokonania trasę o długości 5 km, natomiast chętni biegli trasą cztery razy dłuższą. Dla dzieci i młodzieży zaplanowano bieg na dystansie 400 i 800 m. Początek trasy wyznaczono przy ul. Jana Pawła II, przed siedzibą Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki. Tam również znajdowała się meta biegu. Zawodnicy przemierzyli kolejno ulice: Północną, Jagiellońską, Stefana Okrzei, Władysława Broniewskiego, 11-go Listopada, Mieczysława Asłanowicza, Stanisława Konarskiego, Księcia Józefa Poniatowskiego oraz Jana Pawła II.

Mimo deszczu, czasami wręcz ulewy!, na starcie stanęło prawie 600 osób. Rekordowa frekwencja dowodzi, że moda na amatorskie bieganie zatacza coraz szersze kręgi, zyskując zwolenników tej formy aktywności niezależnie od wieku, płci oraz stopnia wysportowania. Na dystansie 5 km najlepszy był Michał Roguski z Siedlec, wśród kobiet – Katarzyna Kowalska. Spośród długodystansowców jako pierwszy do mety dotarł Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego, a z kobiet – Swietłana Stanko z Ukrainy. Szczegółowe wyniki oraz fotogalerię z wydarzenia można znaleźć na stronie www.biegjacka.pl.

Inicjatywa, której od samego początku przyświeca hasło „Młody – wolny od nałogów”, organizowana jest dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II w Siedlcach, która miała miejsce w roku 1999. Ale nie tylko. Bieg służy popularyzacji zdrowego trybu życia, rekreacji i aktywnego wypoczynku. „Zdrowe” przedsięwzięcie – jak tłumaczą organizatorzy z Agencji Rozwoju Miasta Siedlce – łączy mieszkańców miasta, integruje, a także sprawia, że poniekąd wypełnione zostaje przesłanie Papieża Polaka, wielkiego zwolennika sportu.

GU